NOWOŚCI W USŁUDZE TWÓJ e-PIT

W okresie między 15.02 a 30.04.2024 podatnicy mogą rozliczać PITy za poprzedni rok. Ministerstwo Finansów zachęca do korzystania e-usług i rozliczania podatków drogą elektroniczną. Zwłaszcza korzystając z usługi Twój e-PIT, dostępną przez e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, ukraińskiej❗

W usłudze twój e-PIT pojawiło się kilka nowości 👇

✅ PIT-36L 👉 to zupełnie nowy formularz służący do rozliczeń za 2023 rok z działalności gospodarczej oraz działów specjalnych produkcji rolnej opodatkowanych podatkiem liniowym.

✅ PIT-28 👉 do tej pory skierowany do osób rozliczających przychody z najmu i ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych, od rozliczeń za 2023 rok będzie również stosowany dla rozliczenia działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem.

✅ PIT-36 👉 do tej pory skierowany do osób rozliczających m.in. przychody z rent i emerytur zagranicznych, z działalności nierejestrowej, od rozliczeń za 2023 roku będzie również stosowany do rozliczenia działalności gospodarczej oraz działów specjalnych produkcji rolnej opodatkowanych na zasadach ogólnych.

Link do e-Urząd Skarbowy 👇

💻 https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

Życzymy Wam udanego dnia 😉