Ryczałt ewidencjonowany

Ryczałt ewidencjonowany, a właściwie ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, to uproszczona forma rozliczania się z fiskusem. W przeciwieństwie do innych, na przykład podatku linowego czy skali podatkowej, ryczałt przewiduje naliczanie należności skarbowych wyłącznie na podstawie przychodu, nie biorąc pod uwagę kosztów.

 

Ewidencja ryczałtu – korzyści

Dla niektórych firm, szczególnie niewielkich, ewidencja ryczałtu może być bardzo korzystna, a jest to związane ze stawkami ryczałtu, które mogą wynosić o 2 do 17% (zależą one od rodzaju prowadzonej działalności). Warto jednak zdawać sobie sprawę, ze taka uproszczona forma rozliczeń nie zawsze się opłaca, dlatego przede wszystkim należy wziąć pod uwagę indywidualną sytuację danej firmy.

Jeśli potrzebujesz usług księgowych związanych z ewidencją ryczałtu, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Działamy w okolicach Miechowa, dlatego zapraszamy przede wszystkim osoby z tej okolicy. Usługi księgowe w naszym wykonaniu to gwarancja prawidłowego rejestrowania danych, profesjonalizmu, rzetelności, ale także sympatycznej obsługi. Zapraszamy.