RZĄD UCHWALIŁ WAKACJE OD ZUS

📢 Wakacje od ZUS dla przedsiębiorców 🌴

Mamy dla Was świetną wiadomość❗ Sejm uchwalił przepisy dotyczące wakacji od ZUS dla przedsiębiorców. Już niebawem projekt trafi pod głosowanie Senatu, a jesienią pierwsi zainteresowani będą mogli wnioskować o tę ulgę 🎯

🔹 Od października 2024 roku przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z ulgi w postaci wakacji od ZUS.

🔹 Około 1,7 mln przedsiębiorców z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) będzie miało taką możliwość.

🔹 Ulga jest dostępna dla przedsiębiorców zatrudniających do 9 osób i osiągających przychody do 2 mln euro rocznie.

📌 Jak to działa❓

Przedsiębiorcy będą mogli raz w roku, w dowolnie wybranym przez siebie miesiącu, być zwolnieni z opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, Fundusz Pracy i Fundusz Solidarnościowy. Wniosek o wakacje od ZUS będzie dobrowolny.

Więcej na ten temat znajdziecie w poniższym artykule 👇

📌 https://www.pit.pl/aktualnosci/sejm-uchwalil-wakacje-od-zus-po-raz-pierwszy-przedsiebiorcy-skorzystaja-juz-w-pazdziernku-1009711?

Śledźcie nasze wpisy, aby być na bieżąco z dalszymi krokami legislacyjnymi 🚀

Życzymy udanego dnia❗😉